Lehká váha

**************************

George "Kid" Lavigne
("The "Saginaw Kid")(6.12. 1869 – 9.3. 1928, některé zdroje uvádí 6.4. 1936)

narodil se v Bay City ve státě Michigan. Jeho profesionální kariéra začala 7.září roku 1885. Přezdívaný také jako Saginaw,protože začal boxovat ve vysokém věku(16 let).
Lavignova stavba těla byla statná a svalnatá.Jeho údery na soupeře byly velmi rychlé a tvrdé. Lavignova síla překonala jeho velikost. Byl hodně tvrdý a odolný. Jeho dosah byl 64 a 1/2 palce.
Během své kariéry Lavigne porazil boxery jako Joe Walcott, Dick Burge, Eddie Connolly, Tom Tracey, "Wilmington"Jack Daly, Joe Soto, Johnny Griffin, Jerry Marshall, Andy Bowen a Jack Everhardt V roce 1894 boxoval historický zápas s Andy Bowenenm, New Orleanským boxerem, který spolu s Jackem Burkem boxovali nejdelší zápasy. Lavigne knokautoval Bowena do hlavy tak silně, že druhý den svému tragickému zranění podlehl v nemocnici.
V červnu roku 1896 se Lavigne setkal s Dickem Burgem v Londýně a vyhrál pás Mistra světa lehké váhy, když porazil Angličana v 17 kole. Lavigne obhajoval pás proti Jacku Everhardtovy, McPartlandovi, Eddie Connollymu, Joe Walcottovi, Jacku Dalymu, Franku Ernelovi a Tomu Traceymu. Lavigne nakonec ztratil pás při obhajobě s Frankem Ernem, který ho porazil ve 20 kole 3.června roku 1899. Lavigne ukočil svoji keriéru až po dovršení čtyřiceti let.
Zemřel v Detroitu, Michigan. Lavigne byl uveden do boxerské síně slávy roku 1959 a do mezinárodní boxerské síně slávy roku 1998.

Překlad: Loskarios(c)


Fotografie
Statistiky (Boxrec.com)


Mé hodnocení: Jeden z boxerů, kteří víceméňe spoléhali na svou tvrdost a sílu. Lavigne je jedním z nejsilnějších lehkých vah v historii, avšak chybí mu strategické myšlení. Ale i tak je jeho kariéra úspěšná vzhledem k jeho fyzickým dispozicím (síla, rychlost, délka paže). Bodové hodnocení: 6/10