Lehká váha

**************************

Jack McAuliffe ("Napoleon ringu")
(24.3. 1866 – 5.11. 1937)

narodil se v Corku v Irsku. McAuliffe boxoval za Williamsburg, Brooklyn, New York a byl vůbec jedním z nejlepších boxerů v lehké váze. Byl jedním z devíti boxerů světa, kteří ukončili kariéru neporažení. Další boxeři byli Young Mitchell,Jimmy Barry, Rocky Marciano, Laszlo Papp,Terry Marsh,Ji Won Kim,Ricardo Lopez a Sven Ottke.
McAuliffe byl báječný boxer,který byl závislý na svém přímém úderu. Měl výborný levý krátký hák a přímá kombinace byli jeho nejlepší údery. Měl také hodně rychlé nohy a říkalo se mu,že je rychlý jako kočka.
V brzkém hodnocení byl McAuliffe pátým nejlepším boxer jeho váhové kategorii. McAuliffe byl uveden do boxerské síně slávy roku 1954 a do mezinárodní boxerské síně slávy roku 1995. Zemřel ve Forest Hills, New York.

Překlad: Loskarios(c)


Fotografie
Statistiky (Boxrec.com)


Mé hodnocení: Tohoto boxera moc neznám, ale podle toho co jsem si přečetl na internetu byl jedním z nejlepších své i pozdější doby. Jeho chytré kombinační schopnosti byly obdivuhodné. Bohužel o lehkou váhu se zajímá skutečně málokdo.Bodové hodnocení: 8/10

Pěst byla nejpřirozenější zbraní primitivních lidí.